wtorek, 3 czerwca 2014

Szwecja zdobyta

W środę 28 maja reprezentanci UKS KIKO Zamość wyjechali na największy turniej badmintona w Szwecji "Gothenburg Open 2014". W zawodach brało udział 470 zawodników w 36 kategoriach. Jak podają organizatorzy rozegrano 776 meczów na 29 kortach (źródło). Obok reprezentantów Szwecji, Norwegii, Danii i Anglii znaleźli się również nasi badmintoniści: Wiktoria Kasprzak, Aleksandra Laskowska, Natalia Żujewska, Monika Piotrowska, Julia Ziemińska oraz Adam Jagoda i Szymon Adamczuk, którzy byli jedynymi badmintonistami z Polski.

Nasze dziewczęta (Ola Laskowska i Wiktora Kasprzak) wygrały wszystkie mecze w swoich grupach i awansowały do fazy pucharowej. Ola w drabince pucharowej miała wolny los co oznaczało awans do najlepszej czwórki. Wiktoria, żeby mysleć o medalu musiała pokonać zawodniczkę gospodarzy. Do bratobójczego pojedynku doszło w półfinale. Każda z dziewczyn chciała grać o pierwsze miejsce. Po bardzo zaciętym trzy setowym spotkaniu do finału awansowała Ola. Nie do zatrzymania w tym dniu Ola pokonała 2-0 turniejową "1" i stanęła na najwyższym stopniu podium.

W grze podwójnej nasze mistrzynie przebrnęły dwie rundy. Z turnieju odpadły w ćwierćfinale przegrywając z turniejową "1". Nasze badmintonistki zostały sklasyfikowane na miejscach 5-8.

Wyniki naszych reprezentantów:

Gra pojedyncza:
1. Aleksandra Laskowska
3. Wiktoria Kasprzak

Gra podwójna:
5-8. Wiktoria Kasprzak/ Aleksandra Laskowska

Warto dodać jeszcze o wygranej Adasia Jagody w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej w parze z Szymonem Adamczukiem. Wyniki naszych starszych kolegów poniżej.

Grupa Julii Ziemińskiej         
Grupa Moniki Piotrowskiej         
Grupa Natalii Żujewskiej
Drabinka pucharowa

Gra podwójna dziewcząt U-15 Monika Piotrowska/ Natalia Żujewska

Grupa Adama Jagody                                                         
Grupa Szymona Adamczuka

Gra podwójna chłopców U-15 Adam Jagoda/ Szymon Adamczuk

Gra mieszana Adam Jagoda/ Julia Ziemińska

Czytaj również na blogu UKS KIKO: Droga do SzwecjiZ dalekich stron piszemy, Niedziela w Szwecji, Już w domu.